Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar, Kurum Müdürleri ve Muhtarlarla Değerlendirme Toplantısında Buluştular

24 Kasım 2018 122 views 0

Afşine Yeni Atanan Kaymakam Ahmet Can Pınar,Ayın İlk Toplantısını  ilçedeki kurum müdürleri ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek Afşinin sorunlarını masaya yatırdılar .

Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar, ilçedeki kurum müdürleri ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek istişare sorunlarını masaya yatırdılar ve çözüm noktasında fikir alış verişinde bulundular

i Afşin Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Ahmet Can Pınar, ilçedeki tespit ettiği sorunları mahalle muhtarlar ve kamu kurumları ile işbirliği içerisinde çözeceklerini belirterek, kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli sunulması ve vatandaşlara daha iyi ve daha çabuk sorunların giderilmesi için gayret sarf edeceklerini dile getirdi. Afşin’de 15 gün önce göreve başladığını belirten Kaymakam Pınar, “Bildiğiniz üzere kaymakamlık olarak bu tür organizasyonları belirli aralıklarla yapmaktayız. Olağanüstü bir durum olmadığı müddetçe içinde bulunduğumuz yılın  ilk ve son koordinasyon toplantısında bir araya geldik. Malumunuz pek çoğunuzla tanıştık ancak tanışmadıklarımızda vardır. İlçemize yeni göreve başladım.  Afşin’de ikinci haftam. Burada Toplanarak birlik ve beraberliğimizi Pekiştirmek için yemek yiyerek ve yüz yüze durumları dile getirerek daha samimi bir ortam oluşturmak istemiştim. Karşılıklı istişare edelim. Toplantımız vatanımız ve memleketimiz için hayırlara vesile olsun. ” dedi.

İlçenin sorunlarının çözümü için birlikteliğin sağlanması gerektiğini ifade eden Pınar, ” Yaklaşık iki haftadır vatandaşlarımızın ziyaretlerini kabul ediyorum, oda başkanlarımız, kamu ve kurum amirlerimiz vs. her kesimden vatandaşımızla sohbet ederek tanışmaya çalıştık. Bu sohbet çerçevesinde en fazla duyduğum şikâyet ise düğünlerde, törenler maalesef havaya ateş edilmesi oldu. Bizler kamu görevlisiyiz ve kamu adına bir takım sorumluluklarımız var. Bunun ne kadar bilincinde olursak malum sorunların çözümüne de o kadar katkıda bulunmuş oluruz. Siz değerli muhtarlarımızla birlikte olursak sizden gelen doğrultuda bizler de doğru kararlar vermiş oluruz.  Özellikle muhtarlarımızın Türk bürokrasisinde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Cumhurbaşkanımız muhtarlarımıza gerekli ilgiyi veriyor ve zaman zaman muhtarlarımız Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ağırlanıyor. Bizde Sayın Cumhurbaşkanımızın doğrultusunda bu tür toplantıları icra ediyoruz. Bir ülkedeki cumhurbaşkanı, başbakan ne ise ildeki vali ne ise, ilçedeki kaymakam ne ise bir muhtarda tamamen aynı özelliklere ve aynı yetkiye sahiptir. Bu demektir ki çok da ağır bir yükünüz var, çok önemli sorumluluğunuz var. Bunun bilincinde olarak bu görevi yapmaktasınız. Bir mahallede ne olupbittiyse benim muhatabım muhtardır. En doğru bilgiyi ben muhtardan alırım ve halk sizi bu yüzden seçmiş durumda.” açıklamasında bulundu. Afşin’de düğün ve asker uğurlama merasimlerinde gerçekleşen havaya ateş açılması olayı ile alakalı ciddi şikâyetler aldığını dile getiren Pınar, bu sorunun üzerine kararlılıkla gideceklerini belirti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ